Nabiał owczy

Wybierając nabiał, warto przemyśleć kwestie związane wyborem mleka, z którego będą one stworzone.

Ser z owczego mleka

Ekosfera dba o to, by produkty, które oferuje, były ekologiczne. Jednak nie tylko ekologiczne kwestie są dla nas ważne. Bardzo istotne są również kwestie związane z różnorodnością. Wiele osób nie ma ochoty na ciągłe jedzenie tego samego. Sery z krowiego mleka dostępne w każdym miejscu to sery, które wielu osobom się znudziły. Dlatego tak duży popyt jest na ser z mleka owczego. To ser o innym smaku niż sery, które na co dzień trafiają na talerze większości osób. Dobrze byłoby, jeśli do tej pory wybierali Państwo jedynie sery krowie, pomyśleć o urozmaiceniu. Zwłaszcza że sery owcze są bardzo popularne na południu Polski i kupno ich nie jest niczym skomplikowanym.

Sery z polskich gór i nie tylko

Najbardziej znanym rodzajem sera owczego w naszym kraju są oscypki, czyli sery z polskich gór oraz ser feta, który łatwo znaleźć w supermarketach. Ogólnie ser owczy ma inny smak. Owcze mleko jest charakterystyczne i daje ciekawe orzeźwienie dla kubków smakowych często nieprzywykłych do tego typu smaków. Dlatego też ser, ma specyficzny smak, do którego trzeba się przyzwyczaić. Szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy lubią słonawy smak.

Kraków i okolice

Nie zdziwi nikogo, w jakim mieście w Polsce można kupić bez problemu ser owczy – Kraków ze względu na swe położenie jest miejscem, gdzie nietrudno o każdy rodzaj owczego sera.

Polska jest krajem, który dzięki góralskim tradycjom jest znana całym świecie z produkcji owczego sera. Dlatego osoby z Krakowa nie powinny martwić się o kupno owczego sera. Jednak warto pamiętać o niezbędnych certyfikatach. To bardzo istotne, by mieć na uwadze, skąd bierze się owczy ser. Na ekosferaonline.pl oferujemy owcze sery od sprawdzonych rolników. Dodatkowo sery owcze są przez nas dostarczane i na terenie Krakowa i na terenie Katowic. Okolice tych dwóch miast też są przez nas zaopatrywane. Dzięki temu możemy rozsławiać niesamowity smak owczego sera i krzewić informację na temat tego, jak zdrowy i godny polecenia jest ser owczy. Katowice ze względu na swoje położenie nie mogą liczyć na nadmiar owczego sera, dlatego oferujemy możliwość kupna online. Osoby mieszkające w Krakowie mogą odwiedzić targ, gdzie wielu rolników oferuje na żywo swoje produkty. Można przyjechać i spróbować miękki ser owczy, zanim zdecyduje się na kupno większej ilości.

Ser owczy wielu osobom na pewno zasmakuje bardziej niż sery krowie. Dlatego warto otwierać się na nowe smaki, które oferujemy w naszym sklepie online.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.