Mięso od rolnika lepsze od mięsa z supermarketu

Szukamy dziś rozwiązań, które zbliżają nas do natury. Jednym z pierwszych kroków jest zastanawianie się nad tym, czy to, co ląduje na naszych talerzach jest odpowiednie. A mimo to robimy zakupy szybko i często w pośpiechu zapominamy o dobrej jakości. A jakościowe jedzenie jest zdrowym jedzeniem. Dlatego dobrze wybierać mięso ze sprawdzonych, certyfikowanych hodowli i jeść zdrowe i smaczne mięsne produkty.

Mięsny misz-masz z supermarketu.

W supermarketach mięsa jest bardzo dużo. Piętrzy się w zamrażarkach i lodówkach. Możemy wybrać różne rodzaje mięsa z zaznaczonym krajem pochodzenia. Rzadko kiedy znajdujemy mięsa ekologiczne z certyfikowanych hodowli. Oczywiście każde mięso, które pojawia się w supermarkecie, musi zostać przebadane i spełnić określone normy, jednak mimo iż są one restrykcyjne, zwierzęta karmione są paszami, które wg wielu badań nie wpływają na poprawę jakości mięsa. Dlatego mięso, które można kupić prosto od rolnika jest tak cenne i kupowane przez osoby, którym zależy nie tylko na własnym zdrowiu, ale też na humanitarnych warunkach hodowli zwierząt, jak i na ekologicznych rozwiązaniach.

Ekosfera mięsna i nie tylko

W ogólnym rozrachunku lepiej kupić kurczaka od rolnika niż wybrać już poporcjowane mięso z półki w supermarkecie. Poza tym rolnicy mają własne wyroby w postaci różnych rodzajów wędlin.

Jednak nie wszyscy mamy dostęp do gospodarstw rolnych, a dokładniej nie każdy ma czas na to, żeby jechać za miasto i takie wyroby mięsne kupić. Z pomocą przychodzi internet i m.in. Ekosfera Mateczny, która działa na terenie Krakowa i Katowic oraz w okolicach tych miast. Dzięki tej ekosferze dostarczane są chętnym mięsa, wędliny, jak i też inne produkty ekologiczne, prosto od rolników. Bez zbędnych dodatkowych pośredników. Wystarczy kilka kliknięć i zamówienie dociera do nas w sobotę – Kraków i okolice oraz w niedzielę – Katowice i okolice.  Można też przyjść na targ w Krakowie, żeby zobaczyć i zdecydować, od którego rolnika kupimy konkretne produkty. Na pewno warto sprawdzić!

Lepsze mięso od rolnika lub wcale

Dzięki możliwościom, jakie daje nam Internet warto zamówić online paczkę, która pojawi się w weekend w naszych mieszkaniach. Zdrowe, smaczne produkty, których już sam zapach pobudzi kubki smakowe. Zamiast więc stać przy sklepowych półkach z mrożonymi kawałkami mięsa lepiej na spokojnie w domu wypróbować ofertę pozwalającą na zamówienie mięsa, wyrobów mięsnych i innych rolniczych produktów, które swą jakością dodadzą życiu lepszego smaku.